Forum

Najciekawsze historie świata

Ludzie
9 maja 2013

Luzacki Windsor

Harry w plastiku

Brat księcia Williama przez długi czas był uważany za czarną owcę w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Jednak to właśnie z tego powodu Harry jest tak bardzo lubiany przez poddanych.
Christoph Scheuerman
Der Spiegel Der Spiegel

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej na temat Henry’ego Charlesa Alberta Davida, może przeczytać jedną z siedmiu czy ośmiu biografii, które zostały do tej pory wydane. Jeszcze więcej prawdy o nim można odkryć, odwiedzając bary, w których systematycznie hula.

Bardzo fajny facet – stwierdza barman z Rum Kitchen. Kelnerka z Bodo’s Schloss potwierdza: Nieskomplikowany, wesoły. Szef Mahiki dodaje: Niezmanierowany. Harry korzysta z londyńskiego nocnego życia jak każdy, kto ma dużo pieniędzy i słabość do kiczowatego wystroju wnętrz. Sam fakt, że książę jest tak zwyczajny, jest paradoksalnie niezwyczajny.

Wielki wpływ na charakter syna miała oczywiście jego matka, za sprawą której Harry jest o wiele mniej zasadniczy od swojego ojca. Diana, tragicznie zmarła księżna, walczyła o to, aby jej dzieci nie zostały do końca zmanierowane przez królewską etykietę, która każde mrugnięcie może uznać za odstępstwo od protokołu. Sukces Diany jest najbardziej widoczny na przykładzie jej młodszego syna.

„Harry stara się robić wszystko, aby wieść zupełnie normalne życie” – pisze Chris Hutchins, dziennikarz, którego biografia Harry’ego właśnie się ukazała. Książę wzbudza sympatię Brytyjczyków nawet dlatego, że zdarza mu się upić. Dzięki temu wydaje się im bliższy. Ostatnio znalazł się na trzecim miejscu na liście najbardziej lubianych członków rodziny królewskiej – po królowej i księciu Williamie.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć