Forum

Najciekawsze historie świata

Obyczaje
18 lipca 2013

Kondom przyszłości

Jedenaste nie pękaj!

Kto zaprojektuje kondom nowej generacji: niewidoczny, wygodny, dobrze przylegający, wytrzymały i łatwy do nałożenia? Na geniusza technologii czeka nagroda fundacji Billa i Melindy Gatesów.
The Week
Tygodnik FORUM Tygodnik FORUM

Fluorescencyjna, w rozmiarze XXL, rozgrzewająca, smakowo-zapachowa… Do wyboru, do koloru. Tyle że, pomijając drobne ulepszenia techniczne i przeróbki mające uatrakcyjnić jej wygląd, prezerwatywa niewiele się zmieniła w ciągu minionego półwiecza. Mimo wszelkich, mniej lub bardziej pomysłowych urozmaiceń jest to wciąż ten sam, dobrze znany lateksowy kondom, który należy rozwinąć na członku, trzymając za zbiorniczek. Nie uszło to uwadze Billa i Melindy Gatesów – podobnie jak i fakt, że ten produkt ma swoje wady, których do tej pory nie udało się wyeliminować. Tak więc niedawno zaapelowali oni za pośrednictwem prowadzonej przez siebie fundacji o stworzenie lepszej „prezerwatywy przyszłości”.

„Szukamy prezerwatywy nowej generacji, która znacząco zwiększa odczuwaną przyjemność, co pozwoli ją bardziej spopularyzować i motywować do regularnego używania” – wyjaśniła para amerykańskich filantropów. Trzeba przyznać, że zarówno męskie, jak i damskie prezerwatywy mają mocno ugruntowaną reputację „zabójców przyjemności”. Podkreśla to też fundacja Gatesów: „Jedną z największych barier dla stosowania prezerwatyw jest ubytek doznań postrzegany przez użytkownika” – pisze ona w swoim oświadczeniu.

Tak więc założyciel Microsoftu i jego żona pytają: „Czy możliwe jest stworzenie produktu wolnego od tego problemu albo jeszcze lepiej takiego, który pozwoliłby zwiększyć przyjemność?

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć