Forum

Najciekawsze historie świata

Fotostory
13 sierpnia 2013

Na własne ryzyko

Bilet w jedną stronę

Turystyka wydaje się zajęciem lekkim, łatwym i przyjemnym, ale nie zawsze jest miło i sympatycznie. Bywa naprawdę groźnie.
Men’s Journal

Ubezpieczenie na czas podróży wymyślono nie bez powodu: czasem najbardziej atrakcyjne miejsca są zarazem najniebezpieczniejsze. Podróż trasami, na których napada się na turystów, to ryzyko warte satysfakcji, jaką mogą mieć ci, co przeżyją. Oto miejsca, gdzie nagrodą za wszelkie niebezpieczeństwa będą oszałamiające wrażenia.

1 Annapurna, Nepal

53 osoby zginęły podczas próby wspięcia się na 8091-metrową iglicę z postrzępionej skały, czyniąc szczyt Annapurna w Himalajach – statystycznie rzecz biorąc – najniebezpieczniejszym na świecie. Nawet jeśli nie jesteście gotowi wejść na sam wierzchołek, możecie delektować się scenerią, a podczas wyprawy z przewodnikiem do bazy południowej stawić czoło co najmniej jednej, a bywa, że i kilku fotogenicznym burzom śniegowym.

2 Wulkany błotne, Azerbejdżan

Wulkany nad wybrzeżem Morza Kaspijskiego mają ten dziwny zwyczaj, że co kilkadziesiąt lat wyrzucają z siebie płomienie na wysokość 15 metrów.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć