Forum

Najciekawsze historie świata

Ludzie
12 września 2013

Talent i reszta

Popstar ze stali

Co robi miliarder, gdy już zarobi pieniądze? Niektórzy kupują huty, jachty lub kluby piłkarskie. Kijowski oligarcha Mohammad Zahoor robi inaczej: lansuje żonę. Kamaliya zastąpi Lady Gagę. Ktoś ma jeszcze jakieś pytania?
Philipp Oehmke
Der Spiegel Der Spiegel

Mówi, że właściwie to nie określałby się mianem oligarchy. Jednak sposób, w jaki porusza się po obwodnicy Kijowa, należy raczej do stylu oligarchów. Jego niebieski bentley pędzi z prędkością 140 km na godzinę tam, gdzie dozwolone jest 80. Tuż za nim, zderzak w zderzak, podąża terenowy mercedes. Za oknami migają socjalistyczne bloki. Mohammad Zahoor siedzi z tyłu, obok jego żona, wyglądająca jego zdaniem przepięknie w białej, wysadzanej diamentami sukience. Z przodu obok kierowcy jedzie Igor, ochroniarz. Kiedyś należał do obstawy Borysa Jelcyna, teraz spogląda posępnie na tych uczestników ruchu, którzy nie dość szybko ustępują im miejsca.

Prywatny sponsoring

Kamaliya ma za dziesięć minut występ na gali ku czci zmarłego ukraińskiego kreatora mody Mychajły Woronina. Był on na Ukrainie ikoną podziwianą tak bardzo, że na galę ma przyjść cztery tysiące ludzi. Kamaliya ma tam wykonać jedną ze swoich piosenek – zdecydowała się na balladę. Piosenkarka to nie tylko żona Zahoora, to również jego projekt. Na Ukrainie jest znaną gwiazdą muzyki pop. Łączy klasyczny śpiew operowy z dance-popem, co dla zachodnioeuropejskich uszu może brzmieć dość ekstrawagancko. W roku 2008 została Mrs. World (najpiękniejszą mężatką świata – przyp. FORUM), zagrała też z Sharon Stone w filmie „What About Love”, który jeszcze nie trafił do kin. Zahoor widzi w niej wielki potencjał.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć