Forum

Najciekawsze historie świata

Profile
24 października 2013

Dwóch do jednego stołka

5 listopada br. nowojorczycy wybiorą nowego burmistrza. Choć żelaznym faworytem tych wyborów jest demokrata Bill de Blasio, to jego republikański rywal Joe Lhota także umie sobie zjednywać poparcie wyborców.
(red.)

Stary polityczny wyga

Zwyciężając w prawyborach w Partii Demokratycznej, w których nie był faworytem, Bill de Blasio odwalił już chyba najcięższą robotę. Ten lokalny polityk, od 2010 r. pełniący funkcję public advocate, czyli rzecznika mieszkańców Nowego Jorku, jest dobrze przygotowany, aby krytykować dorobek ustępującego burmistrza Michaela Bloomberga. Wieloletni radny i były doradca Hillary Clinton zdecydowanie przewodzi w sondażach.

Symbol kulturowego tygla

Urodzony w 1961 r. na Manhattanie, nosił początkowo nazwisko Warren Wilhelm Jr. Potem przyjął nazwisko matki. Przyznaje się do niemieckich korzeni po ojcu i włoskich po matce. Jego żona Chirlane McCray, obrończyni praw Afroamerykanów w przeszłości deklarująca się jako lesbijka, oraz syn Dante, noszący fryzurę w stylu członków The Jackson 5, niemało przyczyniają się do wzrostu jego popularności.

Syn weterana

Jest synem weterana II wojny światowej, który stracił nogę w walkach na Okinawie.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć