Forum

Najciekawsze historie świata

Ludzie
5 grudnia 2013

Cristiano Ronaldo

Kawał boga

Cristiano Ronaldo praktycznie sam pokonał Szwecję, strzelając jej trzy gole i zapewniając Portugalii awans na mundial w Brazylii. Czy to jednak wystarczy, by w styczniu sięgnął po Złotą Piłkę, najbardziej prestiżową nagrodę w futbolowym światku?
The Observer

Sepp Blatter, wieloletni szef FIFA, zapytany został o to, który z graczy jest lepszy: Cristiano Ronaldo, 28-letni napastnik Realu Madryt i reprezentacji Portugalii, czy Lionel Messi, piłkarz Barcelony i reprezentant Argentyny. – Messi to dobry chłopak, którego każda matka i ojciec chcieliby mieć za zięcia – zaczął prezes. – To miły człowiek i dlatego jest taki popularny. Jeden z nich płaci wyższe rachunki u fryzjera. Lubię obu, ale wolę Messiego.

Był to nadzwyczajny występ – niemal jak ten Ronalda podczas meczu ze Szwecją. Portugalczyk w 38 minut wbił Szwedom trzy gole, zapewniając Portugalii awans na letnie mistrzostwa świata. Gdy szwedzcy kibice skandowali „Messi, Messi”, co ponoć działa na Ronalda jak płachta na byka (w pewnej chwili pokazał publiczności środkowy palec), Portugalczyk dał popis. Strzeliwszy drugą bramkę, zatrzymał się raptownie, teatralnym gestem wskazał na murawę i krzyknął: Jestem tu!

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć