Forum

Najciekawsze historie świata

Ludzie
30 stycznia 2014

Słynna nieznajoma

Lady Lolita

Kate Moss obchodzi czterdzieste urodziny. Gratulacje dla słynnej na całym świecie modelki, o której wiemy tak przyjemnie mało.
Claudia Voigt
Der Spiegel Der Spiegel

Szesnastego stycznia skończyła 40 lat. I chociaż nie powala wybitną inteligencją ani też nie wyróżnia się talentem jako aktorka czy piosenkarka, to jednak na dobrą sprawę nikomu nie trzeba tłumaczyć, kto to jest Kate Moss. Potrafiła zdobyć światową sławę jako supermodelka, a także – co było prawdziwym wyzwaniem – utrzymać ją. Czy czterdziecha na karku jakoś ją martwi? „Kate nie odpowiada na żadne pytania mediów” – odpisał jej agent.

Dobra szczęka

To milczenie jest sprytne, w ten sposób do dzisiaj zachowała w sobie coś tajemniczego. Nie znamy żadnych jej wypowiedzi o tym, jak ważne jest dla niej odprowadzanie córki do szkoły albo że ostatnio fascynuje ją kabała. Nie ma konta na Twitterze, nie wypowiada się o makrobiotycznym odżywianiu. Nigdy nie pozwoliła się odczarować. Podziwiać Kate Moss – to znaczy podziwiać uroczą nieznajomą, albo własne wyobrażenie o niej.

Taka kariera, która przynosi jej podobno około 10 mln euro rocznie, była możliwa dzięki temu, że jej początki przypadły na dziesięciolecie, gdy bez ograniczeń celebrowano powierzchowność.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć