Forum

Najciekawsze historie świata

Ludzie
13 lutego 2014

Woody Allen i jego saga

Film noir

Adoptowana córka Woody’ego Allena, Dylan Farrow, opublikowała na blogu dziennikarza „New York Timesa” list otwarty, w którym opisuje, jak w wieku siedmiu lat była molestowana przez ojca.
Suddeutsche Zeitung
Tygodnik FORUM Tygodnik FORUM

List otwarty Dylan Farrow

Oskarżam ojca

Jaki jest twój ulubiony film Woody’ego Allena? Zanim odpowiesz, wiedz jedno: gdy miałam siedem lat Woody Allen wziął mnie za rękę i zaprowadził na mroczny, ciasny strych na drugim piętrze naszego domu. Powiedział mi, żebym położyła się na brzuchu i pobawiła kolejką elektryczną brata. Później napastował mnie seksualnie. Robiąc to, szeptał, że jestem dobrą dziewczynką, że to nasza tajemnica, obiecywał, że pojedziemy do Paryża i będę gwiazdą w jego filmach. Pamiętam, jak wpatrywałam się w kolejkę jeżdżącą w kółko po strychu. Do dziś robi mi się niedobrze, gdy widzę zabawkowe lokomotywy.

Odkąd sięgam pamięcią, ojciec robił mi coś, czego nie lubiłam. Nie podobało mi się, jak często zabierał mnie od mamy, rodzeństwa, przyjaciół, żebym była z nim sam na sam. Nie podobało mi się, kiedy wkładał mi swojego kciuka do buzi. Nie podobało mi się, kiedy musiałam wchodzić z nim do łóżka, pod jedną kołdrę, a on był w samej bieliźnie. Nie podobało mi się, kiedy kładł głowę na moich nagich udach i głęboko oddychał. Chowałam się pod łóżkami albo zamykałam w łazience, żeby uniknąć takich spotkań, ale zawsze mnie znajdował. Myślałam, że to było normalne, bo działo się tak często, było tak zręcznie ukryte przed matką, która chroniłaby mnie, gdyby się czegoś domyślała. Ale czułam, że to, co mi zrobił na strychu, to było coś innego.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć