Forum

Najciekawsze historie świata

Rozmowa
13 lutego 2014

Czego pragną kobiety?

Żądzo, rządź!

Wcale nie są bardziej skłonne żyć w monogamii niż mężczyźni. Są równie, a może bardziej nieokiełznane w cielesnych żądzach niż faceci – twierdzi Daniel Bergner, autor bestselera, z którego dowiemy się, czego naprawdę pragną kobiety.
salon.com
Tygodnik FORUM Tygodnik FORUM

Nawet największym ignorantom musiało się obić o uszy, że kobieca seksualność budziła przez długi czas paniczny lęk, była represjonowana i zakłamywana. Organy płciowe kobiet są wciąż w wielu krajach i religiach uznawane za nieczyste i okaleczane. Kobiece pożądanie jest tępione, a zdrada karana kamienowaniem. Próbą odfałszowania tej historii jest wydana w Stanach Zjednoczonych książka „What Do Women Want?” (Czego pragną kobiety?) amerykańskiego dziennikarza Daniela Bergnera.

Autor dowodzi, że czas najwyższy, by mężczyźni oswoili się z myślą, iż marzeniem ich partnerki nie jest wcale trwanie u boku wybranka, „dopóki śmierć ich nie rozłączy”. Coraz więcej kobiet pozostających w długotrwałych związkach cierpi na seksualną apatię – kładą się wcześniej spać; mówią, że je boli głowa albo po prostu odsuwają się na drugi brzeg łóżka, by być jak najdalej od mężów, chłopaków, kochanków. I coraz częściej eksplorują nowe obszary własnej seksualności.

W USA rekordy popularności biją kursy, na których kobiety mogą się dowiedzieć, jak osiągać głębokie orgazmy, uprawiać seks tantryczny czy wykorzystywać energię seksualną do własnego samodoskonalenia. Koncerny farmaceutyczne już zwęszyły szansę zarobienia dużych pieniędzy i kończą prace nad kobiecym odpowiednikiem viagry (pigułkę nazwano Lybrido). A to zaledwie wierzchołek góry lodowej, przekonuje Daniel Bergner.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć