Forum

Najciekawsze historie świata

Ludzie
13 marca 2014

Chińska żona magnata

Bardzo droga Wendi

Jak ledwie mówiąca po angielsku Chinka uwiodła jednego z najbogatszych ludzi na świecie i przebojem wdarła się do elity towarzyskiej globu?
Vanity Fair
Tygodnik FORUM Tygodnik FORUM

Małżeństwo Ruperta Murdocha i Wendi Deng skończyło się nagle – po 14 latach – w zeszłym roku, gdy prezes News Corp. uznał, że jego trzecia żona znalazła sobie nowe obiekty zainteresowania – byłego brytyjskiego premiera i biznesową gwiazdę Doliny Krzemowej. Wiele wskazuje na to, że zdrady były ostatnią kroplą, która przelała czarę. Piękna Wendi już dawno przestała być „sympatyczną Chinką”, jak początkowo opisywał ją dzieciom, której jedynym celem w życiu zdawało się sprawianie mu przyjemności. Stała się producentką filmową, mecenaską sztuki, liczącą się postacią świata mody, osobą z towarzystwa, przyjaciółką znanych i bogatych. Ale kim jest naprawdę i skąd się wzięła?

Urodziła się jako Deng Wen Ge, co po chińsku znaczy Rewolucja Kulturalna – typowe imię, jakie nadawali rodzice oddani partii komunistycznej. Na świat przyszła w prawie trzymilionowym przemysłowym mieście Xuzhou. Choć jej ojciec był dyrektorem w fabryce, nie miała łatwego dzieciństwa. Mieszkała na 50 metrach kwadratowych z rodzicami, dwiema starszymi siostrami, młodszym bratem i wiekową ciotką. Nie było ciepłej wody, a o 19.00 wyłączano prąd. Jak sama wspomina, nosiła używane ubrania i marzyła o tym, by regularnie jeść mięso. Rodzice, zgodnie z chińską tradycją, byli skupieni na synu. Dla niej pozostała tylko nauka. Nie było mowy o chłopakach czy chodzeniu do kina.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć