Forum

Najciekawsze historie świata

Obyczaje
10 kwietnia 2014

Żyd, gej i draq queen w jednej osobie

Adam gdzie ty masz żebro?

Czy można być ortodoksyjnym żydem, a równocześnie transwestytą i homoseksualistą? Styl życia Szahara stoi w całkowitej sprzeczności z jego religią. A jednak próbuje połączyć ogień z wodą w kraju, gdzie liberałowie zderzają się z nieustępliwymi konserwatystami.
Na podstawie Paris Match

Siedząc na kanapie, Szahar czeka cierpliwie, aż przyjaciółka skończy go malować. Anna robi to z ogromną pieczołowitością. Maskara, podkład, wreszcie czerwona szminka na usta… Mężczyzna zerka w lustro, by sprawdzić efekt. Potem ściąga z głowy jarmułkę i zamiast niej zakłada perukę w kolorze blond. Anna zapina mu stanik wypchany dla niepoznaki małymi poduszeczkami. Szahar wstaje i wsuwa na stopy złocone pantofelki. Transformacja jest już ukończona. Zmienił się w rabbanit Malkę Falsze, swoje kobiece alter ego.

Na co dzień pracuje w firmie telemarketingowej. Dopóki wykonuje zawodowe obowiązki, nie w głowie mu przebieranki. Jednak wieczorami zmienia się w drag queen. To pasja, której poświęca cały wolny czas. Chętnie korzysta przy tym z życzliwości znajomych. Wciąż mieszka z rodzicami i raczej unika przebierania się pod ich dachem. – Oni o tym wiedzą, ale dopóki nie mam własnego mieszkania, wolę przebierać się i malować u przyjaciół.

Pan(i) rabin

– Nie jestem kobietą i nie chcę się nią stać, ale bardzo mnie pociąga możliwość zmiany płci na kilka godzin. Rabbanit jest częścią mojej osobowości, jest we mnie, a mimo to odnoszę się do niej tak, jakby była kimś innym – mówi Szahar. Tego wieczoru pojawi się pod jej postacią na bulwarze Rotszylda w Tel Awiwie, by wziąć udział w manifestacji. Jej uczestnicy zamierzają zaprotestować przeciw homofobicznym atakom na środowisko LGBT, do których doszło na początku roku.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną