Forum

Najciekawsze historie świata

Ludzie
8 maja 2014

Mister F1

Władca kół

Szarmancki, bezwzględny i bogatszy od angielskiej królowej. Teraz Bernie Ecclestone, ojciec chrzestny wyścigów Formuły 1, staje przed sądem oskarżony o przekupstwo.
Frankfurter Rundschau
Tygodnik FORUM Tygodnik FORUM

Właściwie Bernie Ecclestone, mimo swoich 83 lat, jest bardzo szczęśliwym człowiekiem. W sierpniu 2012 roku poślubił młodszą od siebie o 46 lat Fabianę Flosi. Piękna, pełna humoru, inteligentna kobieta, ma dla Berniego dodatkowe walory: nie dość, że jest prawniczką, to jeszcze Brazylijką. To istotne dla starego Ecclestona. Gdyby jego sprawy poszły źle przed sądem w Monachium, zamierza wybrać wolność w Brazylii, która nie przewiduje ekstradycji osób mających dziecko z obywatelem tego kraju. A Fabiana spodziewa się właśnie dzieciątka… To nie przypadek, że Bernie kupił Fabianie za 2,8 mln dolarów wspaniałą rezydencję niedaleko Sao Paulo; być może spędzi tam resztę życia.

Bernie Ecclestone uwielbia ryzyko, czasem daje temu wyraz w szczególny sposób. W jego biurze, położonym w najlepszym miejscu Londynu, znajduje się rzeźba z granatem ręcznym. – Jeszcze nie pojawił się odpowiedni gość, żeby go odpalić – mówi, uśmiechając się swoim słynnym uśmiechem, zdradzającym arogancję połączoną z poczuciem nietykalności.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć