Forum

Najciekawsze historie świata

Ludzie
13 kwietnia 2017

Jared Kushner – pierwszy zięć Ameryki

Zięć ma wzięcie

Wybór Donalda Trumpa na prezydenta niespodziewanie otworzył wrota do politycznej kariery jego zięciowi. Kim jest Jared Kushner, nazywany szarą eminencją Białego Domu?
Na podst. Le Point, The New York Times

Na pierwszy rzut oka Jared Kushner sprawia wrażenie skromnego i uprzejmego młodzieńca. Gdy ostatnio w Białym Domu zebrał się sztab kryzysowy, aby obradować na temat zadrażnień w stosunkach z Koreą Północną, zięć prezydenta zasiadł przy stole obok innych doradców. Po chwili jednak zerwał się z fotela i odszedł pokornie w głąb sali, ustępując miejsca jednemu z generałów.

Takie gesty nie powinny jednak nikogo zmylić. Jeśli nawet zięć Donalda Trumpa stara się tego ostentacyjnie nie okazywać, to jest obecnie najbardziej wpływową postacią w Białym Domu. Amerykański prezydent darzy go największym zaufaniem spośród wszystkich swoich doradców i chętnie słucha jego podpowiedzi w niemal każdej sprawie – od polityki zagranicznej po nominacje na kluczowe stanowiska.

Ruch w nieruchomościach

Jak pisze na łamach „Le Point” francuska dziennikarka Hélène Vissière, to właśnie Jared Kushner przekonał niedawno swojego teścia do załagodzenia stosunków z Chinami.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną