Forum

Najciekawsze historie świata

Kompas
6 lipca 2017

20 najlepszych plaż Europy

Parawany jadą dalej

Nie musicie ruszać na Hawaje, by znaleźć się w raju. FORUM – wraz z dziennikarzami „Guardiana” – wybrało dla was bajeczne miejsca do plażowania całkiem niedaleko od domu.
Na podst. The Guardian

1. Dune du Pyla

Francja

Plaża położona na najwyższej w Europie wydmie, sięgającej nawet stu metrów wysokości. Znajduje się o godzinę jazdy od Bordeaux. Biały piasek w promieniach słonecznych aż razi w oczy. Najpierw spójrzcie z góry na niesamowitą panoramę Atlantyku oraz sosnowe zagajniki, a potem możecie wędrować nawet dziesiątki kilometrów fantastycznymi plażami rozłożonymi wzdłuż zatoki Arcachon. Warto wsiąść na prom z nabrzeża Arcachon do przylądka Ferret, by znaleźć się w najlepszym punkcie widokowym w okolicy. Gdy zgłodniejecie, zajrzyjcie do nadbrzeżnych stoisk, gdzie rybacy serwują świeżo złowione ostrygi, ryby i owoce morza w towarzystwie świeżej bagietki i różowego wina. Po prostu raj na ziemi.

Nocleg: kemping Panorama du Pyla oferuje dwuosobowe namioty po 18 euro za noc oraz drewniane bungalowy po 30 euro (Camping-panorama.com).

2. Cala Saona

Baleary, Hiszpania

Turyści przybywający na Formenterę, najmniejszą wyspę archipelgu Balearów, najczęściej wybierają plaże w Illetes i Espalmador. By uniknąć tłoku, dobrze jest pokonać kilka kilometrów od głównego portu wyspy, La Savina, by znaleźć się w Cala Saona, z jej idealnie białym piaskiem, niesamowicie przejrzystą wodą i imponującymi czerwonymi klifami. Plaża położona jest na zachodnim wybrzeżu, więc stanowi także świetne miejsce do obserwacji niesamowitych zachodów słońca.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć