Forum

Najciekawsze historie świata

Ludzie
3 sierpnia 2017

Przekleństwo pamięci absolutnej

Niezapominajka

Kalifornia, wtorek 5 lutego 1980 roku. W życiu Jill Price zaczyna się koszmar, który trwa do dziś. Pamięta z niego każdy dzień. I jedno słowo: „hipermnezja”.
Linda Rodriguez McRobbie

Potrafi przypomnieć sobie w mgnieniu oka dowolny dzień swojego życia. Co robiła 29 sierpnia 1980 roku? – To był piątek. Pojechałam do Palm Springs z przyjaciółkami, bliźniaczkami Niną i Michelle oraz ich rodziną na długi weekend. A zanim wyjechałyśmy, poszłyśmy zrobić sobie depilację woskiem okolic bikini i one darły się wniebogłosy – odpowiada Jill Price. Miała wówczas 14 lat i osiem miesięcy. A kiedy po raz trzeci w życiu prowadziła samochód? – 10 stycznia 1981 roku. To była sobota – mówi. Szkoła jazdy nazywała się Teen Auto, a Jill miała 15 lat i dwa tygodnie. A kiedy po raz pierwszy usłyszała piosenkę Ricka Springfielda „Jessie’s Girl”? – 7 marca 1981 roku. Jechałam samochodem z matką, która na mnie krzyczała. Miałam 16 lat i dwa miesiące.

Ten film się nie urwie

Urodziła się 30 grudnia 1965 roku w Nowym Jorku. Pierwsze wyraźne wspomnienia pochodzą z okresu, gdy miała półtora roku. Mieszkali wtedy naprzeciwko szpitala Roosevelta w środku Manhattanu, więc pamięta wycie syren karetek i hałas z ulicy. Zapamiętała też, że uwielbiała wspinać się na kanapę w salonie i gapić przez okno na Dziewiątą Aleję.

Jej ojciec pracował jako agent dla różnych artystów (m.in. dla Raya Charlesa), a matka była tancerką. Kiedy Jill mała miała pięć lat i trzy miesiące, rodzina przeprowadziła się do New Jersey. Zamieszkali w trzypiętrowym domu z czerwonej cegły. Duże podwórko otaczały wysokie drzewa. Pokochała to miejsce, ale dwa lata później ojciec dostał propozycję pracy dla telewizji w Los Angeles.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć