Artykuły

Radzieckie retro nad Dniestrem

Pod znakiem sierpa i młota

Numer 11/ 2014
Symbole ZSRR są na każdym kroku. Godło autonomii nie zmieniło się od 1990 r. Symbole ZSRR są na każdym kroku. Godło autonomii nie zmieniło się od 1990 r. AFP / EAST NEWS
Separatystyczna Republika Naddniestrzańska poprosiła ostatnio Rosję o uznanie swej niepodległości od Mołdawii oraz przyłączenie do Federacji Rosyjskiej na wzór Krymu.
Wypas kóz w Tyraspolu, największym mieście, „stolicy” regionu.Rex/EAST NEWS Wypas kóz w Tyraspolu, największym mieście, „stolicy” regionu.

Z Moskwy do stolicy Republiki Naddniestrzańskiej, Tyraspola, można dojechać rejsowym autobusem. Można też pociągiem lub samolotem do Kiszyniowa, z przesiadką. Ale ostatnio takie podróże obfitują w nieprzewidziane, niemiłe przygody. Pod koniec marca ukraińscy nacjonaliści ograbili w pociągu pasażerów z Rosji. Mołdawska straż graniczna także z ukosa patrzy na podróżnych z Rosji. Na lotnisku w Kiszyniowie mołdawskie służby prześwietliły mnie na wszystkie strony – musiałem okazywać kwit bagażowy, przysięgać, że uwielbiam miejscowe koniaki, i wyjaśnić, dlaczego przed miesiącem jeździłem do Kazachstanu.

23.05.2014 Numer 11/ 2014
Reklama