Artykuły

Wieczne babie lato

Luz i elegancja

Numer 16/ 2014
Kariera garniturów Armaniego trwa nieprzerwanie od ponad 30 lat. Kariera garniturów Armaniego trwa nieprzerwanie od ponad 30 lat. Ton Thormeert/Sigma / Corbis
Giorgio Armani tworzy ubrania dla ludzi, którzy wszystko mogą, ale niczego nie muszą. On sam jest dla siebie idealnym klientem. Kreator mody skończył 80 lat.
„Amerykański żigolak” wprowadził włoskiego kreatora na salony Hollywood (Richard Gere w marynarce od Armaniego w filmie z 1980 r.).Everett/EAST NEWS „Amerykański żigolak” wprowadził włoskiego kreatora na salony Hollywood (Richard Gere w marynarce od Armaniego w filmie z 1980 r.).

Kiedy Bruce Wayne – alter ego Batmana – potrzebował stroju w filmie „Mroczny Rycerz powstaje” (2012), Armani uszył dla niego dwa garnitury. Jeden był w ciemną jodełkę, drugi – szary w delikatną kratkę. Obcisłe spodnie, w których paraduje James Bond, czy aż nadto poprawne amerykańskie garnitury bohaterów serialu „Mad Man”, szyte przez Ralpha Laurena – wszystko to nie pasowałoby do młodego, eleganckiego faceta, który nie musi zarabiać, bo i tak ma już aż nadto forsy.

01.08.2014 Numer 16/ 2014
Reklama