Artykuły

Warsztaty za kraty

Jak uleczyć radykała

Numer 10.2016
Imam Nsangou Ntchara Mamadou w zakładzie w Osny wpajał wiernym republikańskie wartości. To samo robili ksiądz i rabin. Niestety frekwencja spadała... Imam Nsangou Ntchara Mamadou w zakładzie w Osny wpajał wiernym republikańskie wartości. To samo robili ksiądz i rabin. Niestety frekwencja spadała... Gamma / Getty Images
Francuskie więzienia to wylęgarnie terrorystów. Nowy program reedukacji ma to zmienić, ale czy zakłady karne rozwiążą problemy, jakim nie podołało społeczeństwo?
W więzieniu we Fresens naliczono w tym roku 43 islamskich radykałów. W roku 2014 było ich dziesięciu.Sipa/EAST NEWS W więzieniu we Fresens naliczono w tym roku 43 islamskich radykałów. W roku 2014 było ich dziesięciu.

Pierwsze, co przykuwa moją uwagę w więzieniu w Osny pod Paryżem, to strażnicy wpatrujący się w złotą rybkę pływającą w małej szklanej misce. – Skonfiskowaliśmy to w jednej z cel – rzuca tytułem wyjaśnienia jedna ze strażniczek. – Do cel trafia wiele rzeczy, których nie powinno tam być – dodaje filozoficznie. – A więc więźniowie Osny nie mogą mieć zwierzątek? – pytam z głupia frant. – Tylko szczury – pada odpowiedź okraszona szerokim uśmiechem.

13.05.2016 Numer 10.2016
Reklama