Artykuły

Szczepmy się!

Covid zostanie z nami na dłużej?

Numer 20.2021
Niechęć do szczepień można zrozumieć w warunkach braku dostępu do rzetelnej informacji. Niechęć do szczepień można zrozumieć w warunkach braku dostępu do rzetelnej informacji. AP / EAST NEWS
A jeśli ostra faza pandemii potrwa jeszcze lata? Jak ludzkość może pokonać koronawirusa? Hans Kluge, dyrektor regionalny WHO na Europę, wzywa do większej solidarności.
Kampania w Peru. Celem WHO do końca września jest podanie szczepionki 10 proc. ludności każdego kraju.AFP/EAST NEWS Kampania w Peru. Celem WHO do końca września jest podanie szczepionki 10 proc. ludności każdego kraju.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała komunikat o możliwości pojawienia się nowych mutacji koronawirusa, zdolnych do przełamania bariery immunologicznej mimo zaszczepienia i wytworzenia przeciwciał. Dlaczego wirus mutuje i jak spowolnić ten proces?
Hans Kluge: Wirusy mutują, nie ma w tym nic dziwnego. WHO i nasi eksperci międzynarodowi pilnie śledzą i analizują zmiany dotyczące koronawirusa. Jeśli wyłapujemy istotne mutacje, informujemy poszczególne rządy o konieczności dostosowania metod walki z pandemią do aktualnej sytuacji.

24.09.2021 Numer 20.2021
Reklama