Bliski Wschód

Oni pomagali niewiernym

Ucieczka przed talibami

Numer 24/ 2014
Afgańczycy na etatach w Bundeswehrze mają szansę na ewakuację. Zewnętrzni współpracownicy – już nie. Afgańczycy na etatach w Bundeswehrze mają szansę na ewakuację. Zewnętrzni współpracownicy – już nie. LAIF / CZARNY KOT
Do końca tego roku wszyscy żołnierze Bundeswehry wyjadą z Afganistanu. Pozostaną jednak ich afgańscy tłumacze i inni cywilni pracownicy. Lęk o życie już ich nie opuści.
Pawlasza Thoki pracowała w sklepie w bazie Bundeswehry. Zginęła od ciosów nożem we własnym mieszkaniu w Mazar-i-Szarif.AN Pawlasza Thoki pracowała w sklepie w bazie Bundeswehry. Zginęła od ciosów nożem we własnym mieszkaniu w Mazar-i-Szarif.

W sierpniu w Mazar-i-Szarif w Afganistanie fotoreporterzy w asyście policji robili zdjęcia mieszkania młodej kobiety, Palwaszy Thoki. A konkretnie – zdjęcia dużych plam krwi, jakie pozostały na sofie. Thoki bowiem zginęła od ciosów nożem. Wcześniej pracowała w sklepie na terenie bazy Bundeswehry. Ostatnio jej grożono, chciała wyjechać z Afganistanu, prosiła o pomoc. Miała już nawet wyznaczony termin rozmowy w niemieckim konsulacie. Mordercy byli szybsi.

21.11.2014 Numer 24/ 2014
Reklama