Europa

Meteor Renzi

Premier z Florencji

Numer 06/ 2014
Matteo Renzi (ur. w 1975 r.), z wykształcenia prawnik, studia ukończył na uniwersytecie w rodzinnej Florencji. W 2013 r. prezydent Giorgio Napolitano powierzył mu misję stworzenia nowego rządu, który został zaprzysiężony 22 lutego br. Matteo Renzi (ur. w 1975 r.), z wykształcenia prawnik, studia ukończył na uniwersytecie w rodzinnej Florencji. W 2013 r. prezydent Giorgio Napolitano powierzył mu misję stworzenia nowego rządu, który został zaprzysiężony 22 lutego br. Contrasto / EAST NEWS
Podobno ksiądz spowiednik napomniał go kiedyś: „Wyluzuj, Bóg istnieje, ale to nie ty nim jesteś”. Matteo Renzi, nowy premier Włoch, uwielbia opowiadać o sobie takie anegdoty.
Studio Forum/Polityka

Był rok 1994. Silvio Berlusconi po raz pierwszy wygrywał wybory, gdy pewien 19-letni okularnik z bujną czupryną i poważną miną pojawił się w popularnym teleturnieju „Koło Fortuny”. Chłopak miał na sobie o wiele za duży brązowy garnitur i modny krawat. Nazywał się Matteo Renzi i z każdą poprawną odpowiedzią podbijał serca widzów. Zauroczył nawet samego prezentera, który pochwalił go za elokwencję, dodając zaraz, że nie ma co się dziwić, przecież Matteo pochodzi z Florencji.

14.03.2014 Numer 06/ 2014
Reklama