Europa

Morderca zabija czas

Dania. Więzienia o bardzo szczególnym rygorze

Numer 06.2022
Kompleks penitencjarny na obrzeżach Nuuk, stolicy Grenlandii, oddano do użytku w 2019 roku. Nikt stąd nie chce uciekać. Zresztą gdy spadnie śnieg, byłoby to niemożliwe. Kompleks penitencjarny na obrzeżach Nuuk, stolicy Grenlandii, oddano do użytku w 2019 roku. Nikt stąd nie chce uciekać. Zresztą gdy spadnie śnieg, byłoby to niemożliwe. Scanpix / Forum
Grenlandzki otwarty zakład karny miał być wzorem resocjalizacji. Coś jednak poszło nie tak. Na wolności byli osadzeni robią co mogą, żeby do niego wrócić.

Jak co wieczór Timmy wychodzi na miasto. Nie zdążył jeszcze odsapnąć po całym dniu pracy w porcie, ale czym prędzej przebiera się w najlepsze ciuchy i wyskakuje na dwór. Po chwili niknie w gęstym polarnym mroku, którego nie rozprasza mdły blask latarni ulicznych. Rosły Inuita bardzo się spieszy, bo ma tylko trzy godziny na spotkanie z żoną i pięcioletnią córeczką, które czekają na niego w mieszkanku na przedmieściach Nuuk. Teraz to jest dla niego najważniejsze. Dopiero po powrocie spędzi trochę czasu z kolegami w więziennej świetlicy.

11.03.2022 Numer 06.2022
Reklama