Europa

Z kamerą u Kinahanów

Kartel z Zielonej Wyspy

Numer 11.2022
Hotel w Dublinie, gdzie w 2016 r. młody Kinahan omal nie zginął z rąk konkurencyjnego „gangu Hutcha”. Mniej szczęścia miał jego podwładny David Byrne, zabity w strzelaninie. Tak rozpętała się krwawa dintojra. Hotel w Dublinie, gdzie w 2016 r. młody Kinahan omal nie zginął z rąk konkurencyjnego „gangu Hutcha”. Mniej szczęścia miał jego podwładny David Byrne, zabity w strzelaninie. Tak rozpętała się krwawa dintojra. PA / EAST NEWS
Irlandzki gang okrył się na świecie złą sławą, stosując brutalne metody. Jak prowadzi się dochodzenie przeciw takim bezwzględnym przestępcom?
W 2010 r. Daniel Kinahan został wraz z ojcem i bratem zatrzymany w Hiszpanii w sprawie przemytu narkotyków. Wkrótce wszystkich wypuszczono. Kto im pomógł?News Licensing/Forum W 2010 r. Daniel Kinahan został wraz z ojcem i bratem zatrzymany w Hiszpanii w sprawie przemytu narkotyków. Wkrótce wszystkich wypuszczono. Kto im pomógł?

Craig Taylor, czując jednocześnie dreszcz emocji i śmiertelne przerażenie, usiadł obok przywódcy najgroźniejszego gangu w Irlandii i Wielkiej Brytanii i zaczął potajemnie nagrywać. Christopher Kinahan senior – jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców na świecie i założyciel kartelu porównywanego z włoską mafią czy brutalnymi Los Zetas z Meksyku – słynął ze spostrzegawczości. Potrafił szybko się domyśleć, że jest obserwowany lub śledzony. Tym razem jednak los uśmiechnął się do stróżów prawa.

20.05.2022 Numer 11.2022
Reklama