Kultura

Rekiny zwietrzyły krew

Rupert Murdoch. Władca mediów

Numer 11.2023
Synowie Ruperta Murdocha. Lachlan (z lewej, ur. w 1971 r.) stoi na czele Fox News. A James (ur. w 1972 r.) podobno podrzuca pomysły autorom „Sukcesji”. Synowie Ruperta Murdocha. Lachlan (z lewej, ur. w 1971 r.) stoi na czele Fox News. A James (ur. w 1972 r.) podobno podrzuca pomysły autorom „Sukcesji”. Zuma / Forum
Scenarzysta serialu „Sukcesja” początkowo próbował opisać rodzinę magnata medialnego Ruperta Murdocha. Życie robi to za niego. Akcja właśnie się zagęszcza i zmierza do wielkiego finału.
Rebekah Brooks kieruje brytyjskim oddziałem News Corp, ale ma chrapkę (i szansę) na całość.Reuters/Forum Rebekah Brooks kieruje brytyjskim oddziałem News Corp, ale ma chrapkę (i szansę) na całość.

Rupert okazał słabość, a to zdarza się mu wyjątkowo rzadko – mówi osoba, która od dawna obserwuje rodzinę Murdochów. – Można powiedzieć, że w wodzie pojawiła się krew.

W kwietniu br. imperium 92-letniego medialnego magnata zatrzęsło się w posadach pod wpływem dwóch ciosów dla reputacji zadanych po obu stronach Atlantyku. Brytyjski książę Harry wytoczył proces bulwarówce „The Sun”, która należy do Murdocha, domagając się co najmniej 200 tys. funtów odszkodowania za hakowanie jego skrzynki głosowej, kiedy redaktorką naczelną była Rebekah Brooks.

19.05.2023 Numer 11.2023
Reklama