Rosja

Córy covidu

Numerek na kredyt

Numer 5.2021
„Prostytutki właściwie nie używają ani maseczek ochronnych, ani rękawiczek, chociaż zdarzają się wyjątki” – twierdzi Jelena, jedna z pracujących w branży. „Prostytutki właściwie nie używają ani maseczek ochronnych, ani rękawiczek, chociaż zdarzają się wyjątki” – twierdzi Jelena, jedna z pracujących w branży. Shutterstock
Bezrobocie, konkurencja, kradzieże i testy na przeciwciała. Opowieść o tym, jak pandemia zmieniła życie rosyjskich prostytutek.
Do zwyczajowych powodów karania dziewczyn doszły mandaty za naruszanie przepisów o izolacji.Shutterstock Do zwyczajowych powodów karania dziewczyn doszły mandaty za naruszanie przepisów o izolacji.

W połowie stycznia br. w Rosji wszczęto postępowanie w sprawie niewykonania usługi. Odpowiedzialność karna grozi prostytutce, która nie stawiła się pod wskazanym adresem w Saratowie, mimo że klient wniósł przedpłatę. Dziewczynie grożą nawet trzy lata więzienia. Dużo częściej to jednak same prostytutki padają ofiarą przestępstw. I nic ich nie chroni. Działalność jest nielegalna, policja nie chce przyjmować od nich zgłoszeń, a jeszcze grozi karami za łamanie przepisów sanitarno-epidemiologicznych.

25.02.2021 Numer 5.2021
Reklama