Forum

Najciekawsze historie świata

Ludzie
6 czerwca 2013

Odwaga inaczej

Matka Courage

Ingrid Loyau-Kennett wprawiła w zdumienie miliony ludzi, stając oko w oko z mordercami żołnierza w Woolwich. Czy kobiety są odważniejsze od mężczyzn?
The Sun
Tygodnik FORUM Tygodnik FORUM

Jest matką dwójki dzieci, byłą nauczycielką i instruktorką skautów. Ma 48 lat. Jedzie autobusem do domu, gdy na ulicy londyńskich peryferii Woolwich dostrzega zniszczony samochód i nieruchomego mężczyznę. W pierwszej chwili myśli, że to wypadek. Wysiada, bada ofiarę, młodego żołnierza, i widzi, że na pomoc jest za późno. Wtedy staje na wprost zamachowca. Ten wciąż trzyma w ręku zakrwawiony tasak. – Chcemy dziś w Londynie rozpocząć wojnę! – krzyczy. Ingrid usiłuje powstrzymać go przed kolejnymi morderstwami, przemawia do niego spokojnie. Stopniowo swoją łagodnością udaje jej się nakłonić mordercę, by odłożył broń. – Nie bałam się – powie później stacji telewizyjnej. – Lepiej ja niż jakieś dziecko. Tam było tyle matek z maluchami...

Empatia i spryt

Obok podziwu dla odważnej kobiety pojawiają się pytania. Dlaczego to zrobiła? Czy mężczyzna na jej miejscu zachowałby się tak samo?

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć