Forum

Najciekawsze historie świata

Mikroforum
19 grudnia 2013

Sposoby na gwiazdkowe prezenty

Gwiazdka wiruje w oczach

The Guardian

Co te święta z ludźmi robią... 34-letnia Lucy Collins z Liverpoolu zaczęła już kupować prezenty na Gwiazdkę w 2014 roku. Jeśli chodzi o tegoroczne Boże Narodzenie, to wszystko miała zapięte na ostatni guzik w połowie sierpnia. Świąteczne zakupy z takim wyprzedzeniem robi od 12 lat. Chwali to sobie, bo wszystko jest wówczas tańsze. W część prezentów zaopatruje się zresztą na wyprzedażach. Wypatrywanie podarków przez cały rok odpręża ją w chwilach stresu. Kupuje to, co na pewno uraduje obdarowanych, i nie jest skazana na przebrany już asortyment w przeddzień wigilii.

24-letni programista komputerowy z Belfastu na zakupy świąteczne przeznacza jedną godzinę 24 grudnia. Łatwiej mu decydować, co dla kogo kupić, jeśli zostawi to na ostatnią chwilę. Presja czasu owocuje skutecznością. Nie uważa takich zakupów za stresujące, w przeciwieństwie do żony, która stara mu się je wybić z głowy i ciąga go po sklepach wcześniej – niczego jednak wtedy nie kupują, uznając, że później może trafić się coś lepszego.

45-letnia stenotypistka Shelley Hughes umówiła się z rodziną, że nie wolno jej wspominać o Bożym Narodzeniu ani robić zakupów przed 1 września.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć