Forum

Najciekawsze historie świata

Ludzie
9 listopada 2017

Malarska pasja George W. Busha

Bushujący w farbach

Eksprezydent USA, ostro krytykowany w okresie swoich rządów, dziś zbiera pochlebne recenzje jako artysta. Jego obrazy zachwycają nawet lewicowych krytyków sztuki.
Le Point
Tygodnik FORUM Tygodnik FORUM

Wśród wielu tajemnic wykradzionych przez hakerów jest taka, której nie poświęca się być może należytej uwagi. A przecież gdyby nie wścibstwo Guccifera, świat nigdy nie poznałby talentu pewnego domorosłego malarza z Teksasu. Na początku 2013 roku rumuński haker wykradł prywatne e-maile rodziny Bushów. Bodaj najcenniejszym jego znaleziskiem były zdjęcia dwóch autoportretów George’a W. Busha. Na jednym z tych obrazów widzimy plecy byłego prezydenta stojącego pod prysznicem. Drugi przedstawia jego nogi podczas kąpieli w wannie. W zamierzeniu autora obrazy miały być zwykłym żartem: Bush chciał zrobić wrażenie na swojej nauczycielce malarstwa. Ich ujawnienie w internecie wywołało powszechną sensację na całym świecie.

Trudno się temu dziwić, bo nikt wcześniej nie podejrzewał Busha juniora o intelektualne pasje i artystyczną duszę. Powszechnie odbierano go raczej jako nieokrzesanego kowboja, który strzela szybciej, niż myśli, i lepiej radzi sobie z lassem niż z piórem czy pędzlem w dłoni.

[pełna treść dostępna dla abonentów]

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć