Artykuły

Duże Miki

Legenda: czy moc będzie z nimi?

Numer 14/ 2013
W wielkich produkcjach popkultury odbija się zawsze wizerunek widowni albo przynajmniej wyobrażenie przemysłu filmowego na temat potrzeb, marzeń i wrażliwości artystycznej odbiorców. W wielkich produkcjach popkultury odbija się zawsze wizerunek widowni albo przynajmniej wyobrażenie przemysłu filmowego na temat potrzeb, marzeń i wrażliwości artystycznej odbiorców. caglecartoons.com
Jak pogodzić mit z zarabianiem pieniędzy, czyli jak stworzyć kolejny odcinek „Gwiezdnych wojen”, żeby zarobić miliardy i nie odepchnąć fanów serii? Oto łamigłówka speców z wytwórni Disneya.
Nie liczy się opinia widzów, tylko to, czy kupią promocyjne gadżety.caglecartoons.com Nie liczy się opinia widzów, tylko to, czy kupią promocyjne gadżety.

Gdy 17 lipca 1955 r. po raz pierwszy otworzyły się bramy Disneylandu, w kolejce rozentuzjazmowanych dzieci stał jedenastoletni George Lucas. Teraz Disney przychodzi do Lucasa: w zeszłym roku koncern kupił za cztery miliardy dolarów jego firmę Lucas Films, a wraz z nią prawa do sagi „Gwiezdne wojny”. Nowy właściciel ogłosił, że seria będzie kontynuowana. Reżyserem nowej części będzie J.J. Abrams, współtwórca serialu „Zagubieni”, reżyser „Mission: Impossible III” oraz dwóch filmów z cyklu „Star Trek”.

08.04.2013 Numer 14/ 2013
Reklama