Artykuły

Kosmos wciąga

Łowca supernowych

Numer 25/ 2013
Saul Perlmutter (ur. w 1959 r.), amerykański astrofizyk. Saul Perlmutter (ur. w 1959 r.), amerykański astrofizyk. EAST NEWS
Chcąc udowodnić, że Ziemia jest okrągła, Magellan postanowił ją opłynąć, i wyszło na to, że miał rację. Gdyby był Saulem Perlmutterem, na pewno spadłby z krawędzi Ziemi w otchłań.
Nobliści z fizyki za rok 2011 odbierają nagrodę w Sztokholmie. Od lewej: Saul Perlmutter, Brian P. Schmidt i Adam G. Riess. Z prawej król Szwecji Karol XVI Gustaw.EAST NEWS Nobliści z fizyki za rok 2011 odbierają nagrodę w Sztokholmie. Od lewej: Saul Perlmutter, Brian P. Schmidt i Adam G. Riess. Z prawej król Szwecji Karol XVI Gustaw.

Chcąc udowodnić, że Ziemia jest okrągła, Magellan postanowił ją opłynąć, i wyszło na to, że miał rację. Gdyby był Saulem Perlmutterem, na pewno spadłby z krawędzi Ziemi w otchłań.

Laureat Nagrody Nobla, amerykański astrofizyk Saul Perlmutter, nie zakrzyknął „eureka!”, gdy w 1997 r. z jego obserwacji wybuchających gwiazd zwanych supernowymi wyniknęło, że wszechświat rozszerza się coraz szybciej. Pomyślał wtedy, że on oraz ludzie z zespołu musieli popełnić błąd.

30.08.2013 Numer 25/ 2013
Reklama