Artykuły

Zbrodnia niedoskonała

Tragikomedia jak z filmu

Numer 26/ 2013
Mark Wahlenberg i Dwayne Johnson wcielili się w przestępców nieudaczników. Mark Wahlenberg i Dwayne Johnson wcielili się w przestępców nieudaczników. Paramount Pictures / Materiały promocyjne
Ciało kulturysty wyrzeźbione w pocie czoła na siłowni nie wystarczy, by zostać królem bandyckiego półświatka. Na muskularnym karku trzeba jeszcze mieć głowę.
Marc Schiller opisał swoje porwanie i tortury. Teraz oburza się, że filmowe próby zabicia go wywołują śmiech u widzów.AP/EAST NEWS Marc Schiller opisał swoje porwanie i tortury. Teraz oburza się, że filmowe próby zabicia go wywołują śmiech u widzów.

W filmie „Sztanga i cash”, czarnej komedii w reżyserii Michaela Baya, dwóch kulturystów postanawia obrabować milionera. Popełniają przy tym mnóstwo głupich omyłek, co chwila pakując się w tarapaty. Jak scenarzysta na to wpadł? Odpowiedź jest prosta: wystarczyło przewertować stare roczniki „Miami New Timesa”. Oto tragikomiczna historia największych świrusów i głąbów w dziejach amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.

13.09.2013 Numer 26/ 2013
Reklama