Forum

Najciekawsze historie świata

22 października 2013

„Made in Germany” pod presją

„Niemiecki przemysł będzie musiał dostosować się do bardziej rygorystycznych przepisów w zakresie etykietowania produktów oznakowaniem „Made in Germany”, stwierdza dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Presseurop za Frankfurter Allgemeine Zeitung

17 października Komisja Rynku Wewnętrznego Parlamentu Europejskiego głosowała za zaostrzeniem istniejących przepisów dotyczących bezpieczeństwa i identyfikowalności wytworzonych produktów.

Obecnie producenci mogą umieszczać etykiety „Made In” – „Wytworzono w” – nawet na towarach wyprodukowanych właściwie za granicą, wyjaśnia frankfurcki dziennik. Jeżeli wniosek Parlamentu zostanie przyjęty przez Radę Ministrów, to będzie można napisać „Made in UE” lub „Made In” w kraju członkowskim, jedynie wówczas, gdy „zasadnicze przekształcenie” stanowiące „ważny etap produkcji” zostało wykonane w danym kraju.

To niekoniecznie ucieszy niemieckich producentów, dodaje FAZ, gdyż nie będą już mogli umieścić etykiety „Made in Germany” na wytworach produkowanych właściwie za granicą, w takich krajach jak Chiny czy państwa Afryki Północnej. Niemiecki przemysł może stracić swój największy atut. Jakkolwiek w przypadku porozumienia między instytucjami europejskimi, projekt będzie mógł wejść w życie dopiero po wyborach europejskich w maju 2014 r.

Informacja pochodzi z serwisu Presseurop

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć