Forum

Najciekawsze historie świata

8 listopada 2013

Erasmus kontratakuje

Erasmus nie zniknie, wręcz przeciwnie, fundusze na ten program zostaną podwojone”, obwieszcza Il Sole 24 Ore.
Presseurop za Il Sole-24 Ore

Europejski program wymiany studentów uniwersyteckich, którego istnienie, po wyczerpaniu pieniędzy w 2012 r., było zagrożone, dostał 7 listopada nowy zastrzyk energii wraz z ogłoszeniem porozumienia pomiędzy Komisją Kultury Parlamentu Europejskiego a Radą Europejską w sprawie finansowania planu Erasmus+.

Zgodnie z warunkami umowy, w latach 2014–2020 przyznanych zostanie na ten program 14 mld euro, czyli 40% więcej niż w poprzednim siedmioletnim budżecie. To powinno podwoić do pięciu milionów całkowitą liczbę objętych nim studentów. Erasmus+ będzie również finansował staże za granicą dla osób poniżej 30. roku życia, którzy opuścili już uczelnie, a także dysponował kredytami dla absolwentów.

Ta wiadomość, jak twierdzi dziennik gospodarczy, będzie prawdopodobnie przyjęta z radością, zwłaszcza w południowej Europie, gdzie ten program, który ostatnio obchodził swoje dwudziestopięciolecie, „zapewnia, jak się powszechnie uważa, najtańszy i najbardziej dostępny sposób zdobycia doświadczenia poza granicami ojczystego kraju”.

Informacja pochodzi z serwisu Presseurop

Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć