Artykuły

Klopp Master

Sztukmistrz z Dortmundu

Numer 31/ 2013
Jürgen Klopp (ur. w 1967 r.), niemiecki piłkarz i trener. Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2001 r. objął posadę trenera Mainz i wprowadził ten klub do niemieckiej ekstraklasy (Bundesligi). Jürgen Klopp (ur. w 1967 r.), niemiecki piłkarz i trener. Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2001 r. objął posadę trenera Mainz i wprowadził ten klub do niemieckiej ekstraklasy (Bundesligi). Imago Sport / EAST NEWS
Potrafi wybuchnąć, drzeć się, szaleć, zwymyślać sędziego od najgorszych. Kocha futbol i heavy metal. Jürgen Klopp, trener wielkiej Borussii.
Jeśli nie dajesz z siebie wszystkiego, a mimo to wygrywasz, coś jest nie tak – mówi Klopp.APP/EAST NEWS Jeśli nie dajesz z siebie wszystkiego, a mimo to wygrywasz, coś jest nie tak – mówi Klopp.

Równie łatwo jak przy brzegu boiska można go sobie wyobrazić, jak z rockową gitarą pochyla się w kierunku dudniących kolumn. Frontman zespołu z Dortmundu ma w sobie dzikość, pasję, która każe mu stawiać wszystko na jedną kartę, przejmuje nad nim władzę podczas meczów. To ona napędza jego wybuchową drużynę i ponad 80 tys. widzów na Westfalenstadion. Stadion kipi energią i jest dla Jürgena Kloppa drugim domem.

– Gdyby Barcelona z ostatnich czterech lat z jej pewnością siebie i opanowaniem, wygrywająca mecze 5:0, 6:0, była pierwszym zespołem, jaki ujrzałbym na oczy w wieku czterech lat, to pewnie zacząłbym grać w tenisa, a nie w piłkę.

22.11.2013 Numer 31/ 2013
Reklama