Artykuły

Igrzyska preolimpijskie

Zmartwychwstanie jaskiniowca

Numer 31/ 2013
Bernard Bouffier jest mistrzem w strzelaniu z prehistorycznego łuku. Bernard Bouffier jest mistrzem w strzelaniu z prehistorycznego łuku. Christian Bellava / Archiwum prywatne
Dlaczego na olimpiadach rozdaje się medale w jeździe konnej i szermierce, a nie w waleniu maczugą? Aby wypełnić tę lukę, naukowcy i miłośnicy prehistorii próbują swoich sił w zawodach sportowych rodem z epoki kamienia łupanego.
Polowanie na mamuta w Cro-Magnon. Wszystkiego nie da się dziś odtworzyć, ale próbować trzeba.Corbis Polowanie na mamuta w Cro-Magnon. Wszystkiego nie da się dziś odtworzyć, ale próbować trzeba.

Pozory mylą. Na pierwszy rzut oka Yves Gouriou, korpulentny jegomość z bródką, wygląda na sympatycznego, ale troszkę niemrawego dziadunia. Nic z tych rzeczy. Za maską dobrodusznego staruszka kryje się dziarski emeryt prowadzący drugie życie. Kilkanaście razy w roku wbija się w strój trapera i zawiesza na szyi przedziwny naszyjnik z łap borsuka, zębów nutrii i rogów jelenia. W takim rynsztunku znika z domu na cały weekend.

22.11.2013 Numer 31/ 2013
Reklama