Artykuły

Gdzie Allah gra rocka

Indonezja na rozdrożu

Numer 32/ 2013
Coś dla Integrystów. W prowincji Aceh obowiązuje szarjat. Tę młodą kobietę ukarano chłostą za całowanie się z chłopakiem. Coś dla Integrystów. W prowincji Aceh obowiązuje szarjat. Tę młodą kobietę ukarano chłostą za całowanie się z chłopakiem. AFP / EAST NEWS
Indonezja, największy muzułmański kraj świata, do niedawna był symbolem otwartego islamu. Ale i tu, wyspa za wyspą, wpływy radykałów rosną.
Coś dla Libertynów. Piosenkarka Julia Perez prowokuje swoim ciałem i myśli o karierze politycznej.materiały prasowe Coś dla Libertynów. Piosenkarka Julia Perez prowokuje swoim ciałem i myśli o karierze politycznej.

Dziwny facet, ten Joko Widodo, narodowa supergwiazda, nowa kometa na politycznym firmamencie Azji. Mieszanka wszystkiego, czego praktycznie ze sobą wymieszać się nie da. Czasem prezentuje się niczym legendarny kalif Harun ar-Raszid, który niegdyś w Bagdadzie regularnie wymykał się nocą z pałacu i nierozpoznany przenikał do swego ludu, by się dowiedzieć, co ten naprawdę myśli. Czasem naśladuje Nelsona Mandelę, który swym optymizmem i retorycznym talentem przez całe życie zjednywał ludzi.

06.12.2013 Numer 32/ 2013
Reklama