Artykuły

Chichot Kadafiego

Arabska zima

Numer 02/ 2014
Proces rzekomych zagranicznych doradców dyktatora. Rosyjski nafciarz Aleksander Szadrow (pierwszy z prawej za kratą) dostał dożywocie, a jego kolega Władimir Dołgow (drugi z prawej) - 10 lat więzienia. Proces rzekomych zagranicznych doradców dyktatora. Rosyjski nafciarz Aleksander Szadrow (pierwszy z prawej za kratą) dostał dożywocie, a jego kolega Władimir Dołgow (drugi z prawej) - 10 lat więzienia. EPA / PAP
Historia Rosjan uwięzionych przez rebeliantów to tylko maleńki przykład chaosu i przemocy, w jakich pogrążyła się porewolucyjna Libia.
Rebelianci pod Trypolisem (listopad ub. r.). Obalili Kadafiego, teraz próbują usunąć rewolucyjny rząd.AFP/EAST NEWS Rebelianci pod Trypolisem (listopad ub. r.). Obalili Kadafiego, teraz próbują usunąć rewolucyjny rząd.

Słyszałem historię tych Rosjan – kiwa głową adwokat Ahmed al-Muni. – Podobno nie zdołali udowodnić, że przybyli do Trypolisu legalną drogą. W sierpniu 2011 r., gdy wycofywała się stąd armia Muammara Kadafiego, wszystkich cudzoziemców bez dokumentów od razu aresztowano jako możliwych współpracowników reżimu. – Mówicie, że to specjaliści od ropy naftowej. A ja słyszałem, że to najemnicy – libijski dziennikarz o imieniu Mohsen też się orientuje, o kogo pytamy.

17.01.2014 Numer 02/ 2014
Reklama