Artykuły

Na Marsa bez powrotu

Wyprawa na czerwoną planetę

Numer 03/ 2014
Domek na resztę życia. Już 200 tys. osób chciałoby się tu wprowadzić. Domek na resztę życia. Już 200 tys. osób chciałoby się tu wprowadzić. Rex Features / EAST NEWS
Rządy USA i Rosji nie planują na razie lotów międzyplanetarnych z udziałem ludzi. Pojawia się jednak konkurencja. Czy loty kosmiczne zostaną sprywatyzowane?
Tristan Perkins, 20 lat, student z Australii: „Mama zdaje sobie sprawę, że nie wrócę, ale wie, że to ważne”.Rex Features/EAST NEWS Tristan Perkins, 20 lat, student z Australii: „Mama zdaje sobie sprawę, że nie wrócę, ale wie, że to ważne”.

Powiedzcie szczerze, czy to prawdziwa oferta, czy ściema? – na takie e-maile organizatorom wyprawy przyszło odpowiadać najczęściej. I nic dziwnego – ich ogłoszenie było istotnie tak zaskakujące, że aż trudne do uwierzenia. A mimo to odzew był nadspodziewany – zgłoszeń przyszło ponad 200 tysięcy. Nikt nie przewidział, że aż tylu śmiałków z całego świata – kobiet i mężczyzn, młodych i starych – zechce lecieć na Marsa w jedną stronę, bez żadnej szansy na powrót.

31.01.2014 Numer 03/ 2014
Reklama