Artykuły

Film noir

Woody Allen i jego saga

Numer 04/ 2014
Manhattan, 1988 r. Woody Allen z adoptowaną Dylan. Manhattan, 1988 r. Woody Allen z adoptowaną Dylan. Wire Images / Getty Images
Adoptowana córka Woody’ego Allena, Dylan Farrow, opublikowała na blogu dziennikarza „New York Timesa” list otwarty, w którym opisuje, jak w wieku siedmiu lat była molestowana przez ojca.
Dylan Farrow, adoptowana w 1985 r., była ósmym dzieckiem Mii Farrow. Dzisiaj 29-letnia kobieta mieszka na Florydzie pod zmienionym nazwiskiem. Wyszła za mąż, nie ma dzieci, zajmuje sie grafiką i pisze książki przygodowe.Fraces Silver/The New York Time/EAST NEWS Dylan Farrow, adoptowana w 1985 r., była ósmym dzieckiem Mii Farrow. Dzisiaj 29-letnia kobieta mieszka na Florydzie pod zmienionym nazwiskiem. Wyszła za mąż, nie ma dzieci, zajmuje sie grafiką i pisze książki przygodowe.

List otwarty Dylan Farrow

Oskarżam ojca

Jaki jest twój ulubiony film Woody’ego Allena? Zanim odpowiesz, wiedz jedno: gdy miałam siedem lat Woody Allen wziął mnie za rękę i zaprowadził na mroczny, ciasny strych na drugim piętrze naszego domu. Powiedział mi, żebym położyła się na brzuchu i pobawiła kolejką elektryczną brata. Później napastował mnie seksualnie. Robiąc to, szeptał, że jestem dobrą dziewczynką, że to nasza tajemnica, obiecywał, że pojedziemy do Paryża i będę gwiazdą w jego filmach.

14.02.2014 Numer 04/ 2014
Reklama