Artykuły

Ines, skacz!

Zbrodnia w Gladbeck

Numer 04/ 2014
Silke Bischoff miała 18 lat. Nie przeżyła tej bandyckiej eskapady. Zginęła od kuli. Silke Bischoff miała 18 lat. Nie przeżyła tej bandyckiej eskapady. Zginęła od kuli. AP / EAST NEWS
25 lat temu tę zbrodnię oglądały całe Niemcy na żywo w telewizji. Mordercy odsiedzieli wyrok i dzisiaj szykują się na wolność. Opinia publiczna mówi: nigdy!
Dieter Degowski (z lewej) i Hans-Junger Rosner w porwanym przez siebie autobusie. Czy  „bestie” można wypuścić z więzienia?EPA/PAP Dieter Degowski (z lewej) i Hans-Junger Rosner w porwanym przez siebie autobusie. Czy „bestie” można wypuścić z więzienia?

Do tej pory słyszę krzyk Silke: Ines, skacz! – wspomina Ines Falk, dziś kobieta 43-letnia. – Ona uratowała mi życie, sama nie zdobyłabym się na ten skok. Gdy znienacka rozległ się huk zderzenia, a potem strzały, byłam jak sparaliżowana ze strachu. Od tamtej pory minęło już 25 lat, ale Ines Falk pamięta, jak po tym skoku z samochodu skuliła się w przydrożnym rowie, przywarła do ziemi. Dzięki temu wyszła z życiem, gdy specjalna jednostka policji staranowała samochód porywaczy i otworzyła ogień.

14.02.2014 Numer 04/ 2014
Reklama