Artykuły

Skazany na Memphis

Byłem kozłem ofiarnym

Numer 05/ 2014
– Gdy ludzie się burzą na Guantánamo, myślę: chwileczkę, to nic szczególnego. To się dzieje w Ameryce każdego dnia – mówi Echols. – Gdy ludzie się burzą na Guantánamo, myślę: chwileczkę, to nic szczególnego. To się dzieje w Ameryce każdego dnia – mówi Echols. AP / EAST NEWS
Amerykanin Damien Echols przesiedział 18 lat w celi śmierci, oskarżony bez żadnych dowodów o zabicie trzech ośmioletnich chłopców.
Zagrał samego siebie w filmie „West of Memphis” (reż. Amy Berg, 2012).Capital Pictures/Forum Zagrał samego siebie w filmie „West of Memphis” (reż. Amy Berg, 2012).

Jego kolor to czerń. Czarne włosy, ubranie, okulary słoneczne. Nosi je nawet o dziesiątej rano w kuchni swojego domu w Salem w stanie Massachusetts. Damien Echols na chwilę odkłada okulary na stół. – Chcę tylko zobaczyć, jak pan wygląda – mówi. – 18 lat w celi prawie mnie oślepiło. Echols, teraz 38-letni, w 1994 r. został skazany na śmierć. Wypuszczono go w 2011 r., gdy wyszło na jaw, że jego DNA nie pasuje do śladów na miejscu potrójnej zbrodni.

28.02.2014 Numer 05/ 2014
Reklama