Artykuły

Ten typ bierze władzę!

Hinduski trybun

Numer 08/ 2014
64-letni Modi z Indyjskiej Partii Ludowej (BJP) jest obecnie faworytem, w sondażach plasuje się przed 44-letnim Rahulem Gandhim, dziedzicem pierwszej rodziny indyjskiej polityki i kandydatem Indyjskiej Partii Kongresowej. 64-letni Modi z Indyjskiej Partii Ludowej (BJP) jest obecnie faworytem, w sondażach plasuje się przed 44-letnim Rahulem Gandhim, dziedzicem pierwszej rodziny indyjskiej polityki i kandydatem Indyjskiej Partii Kongresowej. EPA / PAP
Przeciwnicy mówią o nim z pogardą „Chaiwallah”, czyli sprzedawca herbaty. W młodości Narendra Modi był gońcem w sklepie z herbatą, w ten sposób zarabiał na studia. Dzisiaj ma szansę zostać premierem ku utrapieniu elity władzy w Indiach.
Narendra Damodar Das Modi (ur. w 1950 r.), polityk indyjski, od 2001 r. premier stanu Gudźarat, kandydat na szefa rządu Indii z ramienia Indyjskiej Partii Ludowej (BJP) w kwietniowych wyborach parlamentarnych.Wikipedia Narendra Damodar Das Modi (ur. w 1950 r.), polityk indyjski, od 2001 r. premier stanu Gudźarat, kandydat na szefa rządu Indii z ramienia Indyjskiej Partii Ludowej (BJP) w kwietniowych wyborach parlamentarnych.

Narendra Damodar Das Modi wchodzi na mównicę ustawioną w szczerym polu, niedaleko miasta Mirut na północy Indii. Tysiące osób tłoczy się wokół, kolejne dziesiątki tysięcy napływa drogą, na której zaparkowano setki autokarów i mikrobusów. Indyjska Komisja Wyborcza właśnie ogłosiła datę nadchodzących wyborów, dając tym samym sygnał do rozpoczęcia wyścigu po władzę. 800 milionów uprawnionych do głosowania będzie oddawało głosy przez sześć tygodni, poczynając od 7 kwietnia br.

11.04.2014 Numer 08/ 2014
Reklama