Artykuły

Całkiem zwyczajna kosmitka

Scarlett Johansson – hollywoodzka seksbomba

Numer 08/ 2014
Mimo że 30 lat skończy dopiero w listopadzie, trudno uwierzyć, że występuje na dużym ekranie już od 20 lat. Mimo że 30 lat skończy dopiero w listopadzie, trudno uwierzyć, że występuje na dużym ekranie już od 20 lat. Getty Images
Jej seksualność przytłacza – mówi z podziwem Woody Allen. Ale w przypadku Scarlett Johansson to oczywistość. Mniej oczywiste jest to, że w swym najnowszym filmie zrobiła wszystko, by rozstać się z wizerunkiem hollywoodzkiej seksbomby. Z powodzeniem.
Scarlett Johansson (ur. w 1984 r.), aktorka amerykańska, sztuki dramatycznej zaczęła się uczyć w wieku ośmiu lat w nowojorskiej szkole Lee Strasberga.Corbis Scarlett Johansson (ur. w 1984 r.), aktorka amerykańska, sztuki dramatycznej zaczęła się uczyć w wieku ośmiu lat w nowojorskiej szkole Lee Strasberga.

Gdy na festiwalu w Wenecji zakończył się pokaz filmu „Pod skórą” Jonathana Glazera, na widowni równocześnie rozległy się gwizdy i brawa. Publiczność była równo podzielona. – Nie wiedziałam, jak się zachować. Byłam zszokowana. Kiedy opuściliśmy kino, powiedziałam Jonathanowi, że to było dziwne przeżycie. Ale on cieszył się jak dziecko – wspomina Scarlett Johansson, odtwórczyni głównej roli. Gra kosmitkę, która jeździ starą furgonetką po zapyziałych ulicach Glasgow, polując na naiwnych mężczyzn.

11.04.2014 Numer 08/ 2014
Reklama