Artykuły

Wirus MERS

Nowa epidemia zagraża światu

Numer 11/ 2014
Epidemia z zaskoczenia. Naukowcy wciąż nie znają nawet dokładnie mechanizmu rozprzestrzeniania się zakażenia. Epidemia z zaskoczenia. Naukowcy wciąż nie znają nawet dokładnie mechanizmu rozprzestrzeniania się zakażenia. Reuters / Forum
Nowy zarazek z Bliskiego Wschodu pojawił się w Europie i Stanach Zjednoczonych. Naukowcy obawiają się śmiertelnej epidemii.
Gdyby się potwierdziło, że wielbłądy w Arabii Saudyjskiej są nosicielami wirusa MERS i konieczny byłby masowy ubój, podniesie się wielki krzyk.AFP/EAST NEWS Gdyby się potwierdziło, że wielbłądy w Arabii Saudyjskiej są nosicielami wirusa MERS i konieczny byłby masowy ubój, podniesie się wielki krzyk.

Gdyby to był człowiek, mówiono by o osobie cierpliwej. Takiej, która wie, że na początku lepiej nie rzucać się w oczy. Trzeba wyczekać na odpowiednią chwilę, by wejść z przytupem.

Tyle że w tym wypadku nie chodzi o człowieka, lecz o wirusa; i nie ulega wątpliwości, że ten moment właśnie nadszedł. Od paru tygodni liczba zakażeń wirusem MERS błyskawicznie rośnie. Europejski urząd epidemiologiczny ECDC poinformował, że w kwietniu było co najmniej 217 przypadków zakażenia.

23.05.2014 Numer 11/ 2014
Reklama