Artykuły

Czekając na furię

Cała prawda o pieniądzach

Numer 11/ 2014
Kumulacja kapitału prowadzi do coraz większych nierówności społecznych, które są postrzegane jako niesprawiedliwe i dlatego działają destabilizująco. Kumulacja kapitału prowadzi do coraz większych nierówności społecznych, które są postrzegane jako niesprawiedliwe i dlatego działają destabilizująco. Fotochannels / Corbis
Bogaci będą bogatsi, a biedni zostaną biedni. Francuski ekonomista Thomas Piketty chce zmienić tę brutalną prawdę o kapitalizmie i przy okazji zbić nielichy majątek. Jego książka „Kapitał w XXI wieku” właśnie podbija świat i umysły.
Thomas Piketty, francuski ekonomista i autor bestselerowej książki „Kapitał XXI wieku”.materiały prasowe Thomas Piketty, francuski ekonomista i autor bestselerowej książki „Kapitał XXI wieku”.

Tytuł pana książki kojarzy się z dziełem klasyka. Czyżby był pan współczesnym Karolem Marksem?
Thomas Piketty: Absolutnie nie. Tytuł „Kapitał w XXI wieku” jest rzeczywiście dosyć śmiały, proszę mi to wybaczyć. Próbuję dokonać analizy kapitalizmu z perspektywy historycznej. Dzieło Karola Marksa jest o wiele bardziej teoretyczne, autor operuje abstrakcyjnymi pojęciami, co czyni jego lekturę trudną. Mam nadzieję, że moją książkę czyta się łatwiej.

23.05.2014 Numer 11/ 2014
Reklama