Artykuły

Anioł w piekle

Siostra pocieszycielka

Numer 16/ 2014
Angélique Namaika - kipiąca energią i przepełniona wiarą zakonnica już od ponad dziesięciu lat jest rzeczniczką i aniołem stróżem kobiet pokrzywdzonych przez Armię Bożego Oporu (LRA). Angélique Namaika - kipiąca energią i przepełniona wiarą zakonnica już od ponad dziesięciu lat jest rzeczniczką i aniołem stróżem kobiet pokrzywdzonych przez Armię Bożego Oporu (LRA). Brian Sokol / UNHCR
Partyzanci z Armii Bożego Oporu od ćwierćwiecza sieją postrach w środkowej Afryce. Zakonnica Angélique Namaika przywraca uśmiech ich ofiarom.
Dzieci uczy czytania i pisania w ojczystym języku lingala.Brian Sok/UNHCR Dzieci uczy czytania i pisania w ojczystym języku lingala.

Minęły już dwa lata, odkąd najpopularniejsza zakonnica w Demokratycznej Republice Konga zamieszkała z gromadką sierot i stadem kur w skromnym domku nad brzegiem rzeki Kibali. Codziennie wczesnym rankiem, gdy słońce dopiero przebija się przez mgłę, siostra Angélique Namaika wsiada na rozklekotany rower, aby pojechać do wioski na mszę. Po drodze mija uczennice w niebiesko-białych mundurkach i zapracowane dziewczęta w pstrokatych strojach, noszące na głowach kosze bananów.

01.08.2014 Numer 16/ 2014
Reklama