Artykuły

Ja iz Wajominga*

Na Dzikim Zachodzie

Numer 16/ 2014
Ash jest stuprocentowym kowbojem: protestant, głosuje na republikanów, żuje tytoń, lubi broń, uwielbia konną jazdę. Ash jest stuprocentowym kowbojem: protestant, głosuje na republikanów, żuje tytoń, lubi broń, uwielbia konną jazdę. Alexey Nikolaev/Kommiersant / Getty Images
* (ros.) Jestem z Wyoming Tylko krowa nie zmienia adresu. Kowboj ze stanu Wyoming przyjechał do Briańska uczyć rosyjskich pasterzy, jak hodować bydło.
Ashley i jego rodzina są zachwyceni. „Tak tu ciepło i tak wszędzie blisko”.Kommersant/Getty Images Ashley i jego rodzina są zachwyceni. „Tak tu ciepło i tak wszędzie blisko”.

W powietrzu słychać charakterystyczny świst lassa. Cielak, któremu tylne nogi oplata zarzucona fachowo pętla, przewraca się, wydając żałosne odgłosy. Siwek ciągnie go parę metrów po trawie – nowo urodzonemu cielakowi należy niezwłocznie wstawić w ucho numer ewidencyjny. W siodle siedzi jeździec z kowbojskim kapeluszu. Normalny obrazek z amerykańskiej prerii. Ale rzecz dzieje się pod Briańskiem w zachodniej Rosji. Jednak nikt się temu nie dziwi – kowboj z Wyoming powoli wrasta w miejscowy krajobraz.

01.08.2014 Numer 16/ 2014
Reklama