Artykuły

Zdradzeni przez DNA

Szukano zbrodniarza, wykryto rogacza

Numer 16/ 2014
Yara Gambirasio miała do domu 700 metrów. Nie dotarła...Ślady wskazują, że wyskoczyła z furgonetki porywacza i próbowała uciec. Yara Gambirasio miała do domu 700 metrów. Nie dotarła...Ślady wskazują, że wyskoczyła z furgonetki porywacza i próbowała uciec. Archiwum
Początek jak u Hitchcocka, finał jak w telenoweli. Śledztwo w sprawie brutalnej zbrodni ujawniło intymne szczegóły z życia niewinnych osób. I o to Włosi mają pretensje do policji.
Ciszej nad tym grobem! - mówią miejscowi. Już i tak za wiele złego się stało.Ropi/Zuma/Forum Ciszej nad tym grobem! - mówią miejscowi. Już i tak za wiele złego się stało.

Był chłodny wieczór 26 listopada 2010 r. Kwadrans przed siódmą Yara Gambirasio wyszła samotnie z siłowni w lombardzkim miasteczku Brembate di Sopra. Od domu dzieliło ją tylko 700 metrów, ale 13-letnia Włoszka nigdy tam nie dotarła. Gdy nie wróciła do domu na kolację, zaniepokojona rodzina wszczęła poszukiwania. Na próżno. Dopiero cztery miesiące później karabinierzy odnaleźli jej zmasakrowane, rozkładające się ciało na polu w pobliżu sąsiedniej miejscowości Chignolo d’Isola.

01.08.2014 Numer 16/ 2014
Reklama