Artykuły

Taniu, spójrz na misia

Postrach Czukczów

Numer 19/ 2014
Biały niedźwiedź jest zwierzęciem raczej ciekawskim niż agresywnym. W razie bliskiego spotkania lepiej go odstraszyć, nie ruszając się z miejsca. Biały niedźwiedź jest zwierzęciem raczej ciekawskim niż agresywnym. W razie bliskiego spotkania lepiej go odstraszyć, nie ruszając się z miejsca. Russia / WWF
W dawnych czasach rosyjskie kobiety nie bały się zatrzymać pędzącego konia. Dziś w czukockiej tundrze są takie, które pogonią głodnego arktycznego drapieżnika.
Tatiana Minienko to urodzona liderka – i wśród ludzi, i wśród zwierząt.Viktor Nikiforov/WFF Tatiana Minienko to urodzona liderka – i wśród ludzi, i wśród zwierząt.

Pierwsze spotkanie Tatiany Minienko z białym niedźwiedziem zdarzyło się dwadzieścia lat temu w jej rodzinnej wiosce Ryrkajpij. – Wyszłam z dzieckiem z przychodni i nagle patrzę: biegnie coś białego i ogromnego. Nogi zrobiły mi się jak z waty. Rozległy się strzały – to milicjanci strzelali w powietrze, żeby odpędzić zwierza. Niedźwiedź się przestraszył i przystanął. W tym momencie wyskoczył na ulicę jakiś mężczyzna i wciągnął mnie do domu.

12.09.2014 Numer 19/ 2014
Reklama