Artykuły

Nuncjusz i chłopcy

Między państwem a Kościołem

Numer 19/ 2014
Był nuncjuszem w Dominikanie. Gdy wybuchł skandal, wykluczono go ze stanu duchownego, ale immunitet – jak utrzymuje Kościół – obowiązuje nadal. Był nuncjuszem w Dominikanie. Gdy wybuchł skandal, wykluczono go ze stanu duchownego, ale immunitet – jak utrzymuje Kościół – obowiązuje nadal. J.Wolny/ Gość Niedzielny / Forum
Mieszkańcy Dominikany chcą, żeby oskarżony o pedofilię były biskup Józef Wesołowski stanął przed sądem u nich, a nie za granicą. Choć ukrywa się w Watykanie, w Santo Domingo ruszył jego proces.
Teraz pojawili się tu strażnicy. Schadzki z małoletnimi odbywały się w podziemiach słynnego monumentu.Meredith Kohut/ The New York Times/EAST NEWS Teraz pojawili się tu strażnicy. Schadzki z małoletnimi odbywały się w podziemiach słynnego monumentu.

Mali pucybuci z Santo Domingo, pracujący na biegnącej wzdłuż wybrzeża promenadzie, dobrze znali tę postać. Mężczyzna w czarnym dresie i czapce z daszkiem na łysiejącej głowie często przechadzał się po okolicy i za każdym razem jednego z nich zabierał na odludną, kamienistą plażę albo w ustronne miejsce w cieniu ogromnego pomnika. Chłopcy mówią, że dawał im pieniądze za seks w rozmaitej postaci. Nazywali go „Italiańcem”, bo mówił po hiszpańsku z silnym włoskim akcentem.

12.09.2014 Numer 19/ 2014
Reklama